כך תלמדו להגן על עצמכם בצורה היעילה ביותר

ברור לכולנו שהמציאות מספיק אלימה כדי שנצטרך כלים וכישורים להתמודדות איתה. אז כיצד עושים זאת דרך אימוני קרב מגע, הגנה עצמית או כל אמנות לחימה שהזירה שלה היא הרחוב? פורטל אמנויות הלחימה של ישראל מסביר על יתרונות השיטה ומדוע היא כדאית בכל גיל.

העולם הוא מקום מסוכן וצריך לדעת איך להתמודד איתו רק ליתר ביטחון. לא סתם אומרים שכל אדם חייב לדעת איך להגן על עצמו ברמה בסיסית גם אם לא ממש מתחשק לו להפוך לנינג'ה. הגנה עצמית נלמדת כתרגול של אומנות לחימה לכל דבר אך היא פשוטה וקלה מאוד להבנה, כוללת סטים קבועים של תרגילים שאפשר לשפר בהם את המיומנות ופיתוח מתמיד של כל אחד מהתרגילים ככל שהמציאות של לוחמת הרחוב באמת משתנה. וכששולטים בעקרונות של השיטה, הסיכוי שאי פעם יקרה לכם משהו הופך לפצפון.

למה אנחנו מותקפים או נתונים לאלימות כלפינו?

בהנחה והתקיפה מגיעה סתם כך משום מקום, על ידי אדם זר, מדובר בניסיון לגרום לכם במודע סוג של נזק, גם אם לשם השגת מטרה אחרת (שוד או אונס למשל). התוקף מחפש להשלים את המשימה שלו בלי כאבי ראש ולכן תמיד יחפש את הטרף הקל ביותר בסביבה, את זה שיקפא, שלא יילחם חזרה, שלא יתנגד. כשאתם מתרגלים הגנה עצמית או קרב מגע, אתם מראש מייצרים לעצמכם סוג של "שטנץ" שהתוקפים יעדיפו להימנע ממנו, אפילו בלי לדעת למה הם נרתעים מכם.

מה לומדים בשיעורי הגנה עצמית וקרב מגע?

בשיעורי קרב מגע והגנה עצמית מלמדים איך לייצר פעולות הגנה פשוטות ללא שימוש במאמץ פיזי, אלא רק בטכניקה. בנוסף מלמדים לא מעט את נושא המודעות: עד היום נהניתם ללכת ברחוב חשוך ולדבר בנייד כדי להפיג את הפחד? באימון תלמדו איך השיחה גורמת לערנות שלכם לפחות ולייצר דווקא את המצב ההפוך. חבורת שיכורים עוברת ואתם רק רוצים כבר לחלוף על פניהם ולהמשיך? באימון תלמדו מה ניתן לעשות כדי להימנע מעימות. מישהו מקנטר אתכם ברחוב סתם כך, כדי לגרום לריב או מאבק? המאמן כבר ילמד אתכם שאנשים שעסוקים רק בדיבורים לא מתעסקים בללכת מכות וגם אם בדיוק לשם הם מכוונים, עדיף שתהיו חכמים ותיחלצו מהסיטואציה בלי פיזיות.
הקשר בין הגנה עצמית לאומנויות הלחימה מובן מאליו ובאופן עקרוני, כל אומנות לחימה תעצים את סט כישורי ההגנה שלכם. יחד עם זאת, חלקן מתבססות על מורשת תחרותית שמתרחשת בזירה וכלל לא מתאימה ללוחמת רחוב מציאותית. אגרוף תאילנדי למשל יהפוך אתכם לקיר בטון שאי אפשר לרתק לקרקע, אבל ממש לא יעזור לכם נגד תוקף עם סכין או לום ברזל. המטרה באומנויות הלחימה שמתרכזות בלוחמת רחוב היא לא לרכוש טכניקה לשם ה"ללכת מכות" אלא את המודעות והביטחון. לפעמים אפשר להימנע ממצבים אלימים ולפעמים גם לא. המטרה היא תמיד להיות מודעים ולשלוט בסביבה האלימה, מבלי שהיא תצליח לשלוט בכם.

למצוא מאמן תוך פחות משתי דקות: הכירו את פורטל אומנויות הלחימה המוביל בישראל

פורטל אמנויות הלחימה הישראלי מרכז מגוון עצום של מאמנים בכל סגנונות הלחימה, כולל לוחמת רחוב על ידי אימוני קרב מגע והגנה עצמית. האתר הושק לאחרונה וכבר הפך לבית העיקרי של אומנויות הלחימה בכל רחבי המדינה. תוכלו לבצע חיפוש וסינון מאמנים מהיר וחכם ולמצוא את מבוקשכם תוך פחות משתי דקות. ניתן לבחור את האיזור הגיאוגרפי, סוג האימונים המבוקש וקבוצת הגיל (ילדים, נערים, מבוגרים וכד') ולקבל מאמנים רלוונטיים בעלי ידע והכשרה מתאימה קרוב לבית. כל דף מאמן מורכב ממידע לגביו, רקע אישי בתחום, גלריית תמונות ומספר טלפון ישיר ליצירת קשר או שליחת הודעה. בנוסף תוכלו להשתמש גם בממשק שליחת ההודעות של האתר אם תרצו לברר דבר מה מול המאמן ולבקש ממנו שיחזור אליכם טלפונית.
אתר אומנויות הלחימה של ישראל הוקם במטרה להציב את ענפי הלחימה המשולבת בקדמת הבמה. כל אחד מענפי הלחימה יעיל לפיתוח האישי וכן למצבים ותופעות פסיכולוגיות וגופניות כמו בעיות קשב, סטרס, אינסומניה, דימוי גוף שלילי ועוד. אמנם לא בטוח שאמנות הלחימה תוציא אתכם עם גוף במידות של דוגמני מסלול, אבל היא בהחלט מביאה גם לצמצום משמעותי בהיקפים ולירידה גדולה במשקל, מעלה את הסיכויים לשמירה על אורח חיים בריא ומעלה לסדר היום את חשיבות התזונה הבריאה ומאפשרת להתמיד בכך. ועכשיו – תראו לנו את האישה שתסרב ללמוד איך להגן על עצמה, כשתוך כדי האימונים כבר תוכל לרדת מידה.