אגרוף תאילנדי

אחת מאומנויות הלחימה האהובות והאפקטיביות במאה ה-21, מצריכה מהמתאמנים שלה כוח, דיוק, זריזות, עמידה בשלל אתגרים והמון עבודה מנטלית. אך אלה בדיוק הדברים שהופכים אותה לשיטת הלוחמה המבריקה שהיא, כזו שלא מתפשרת על שום פרט כדי לחולל את הנוק-אאוט המושלם.

מה הופך את השיטה למבריקה כל כך?

כדי להבין דבר או שניים לגבי אגרוף תאילנדי, צריך לחזור אחורה אל סיאם (תאילנד של ימינו) של המאה ה-12. הגבול הצפוני של הממלכה היה מעורער והשבטים באזור הבינו מהר מאוד שאם לא יתחילו לייצר עליונות בקרבות שלהם מול הממלכות השכנות, גורלם ידוע מראש.
לכן הם התחילו לפתח תורת לחימה שתתאים לצרכים שלהם בשטחי האש.
שיטת הקרב כללה יצירת פוזיציות אפקטיביות – כאלה שחוסכות ללוחם הרבה אנרגיה ומסוגלות להתמודד מול מספר יריבים במקביל. השיטה התפשטה בסיאם במהירות ונוספו לה מתודות רבות של אימון ולמידה, ניסוי וטעיה, ידע והפנמת יכולות ברגע האמת. כל אלה יחד הפכו את צפון סיאם מאסופה מתקרבנת של שבטים חלשים למעצמה אזורית משגשגת.
וכמו בכל סרט הוליוודי עם שיא וסוף מתוק, נאלצו השבטים להילחם מול האויב הנורא מכולם – ממלכת בורמה השכנה ששלטה באזור ביד רמה במשך מאות שנים. הלוחמים הבורמזיים שנשארו חיים לספר, תיארו איך הלוחמים התאילנדים "כישפו" אותם באמצעות ריקוד קרב מוזר. הם היו כל כך בהלם, עד שמלך בורמה דרש קרב חוזר של 9 מול 9 כדי לקבוע את עתיד הממלכה. ומי כתש את הזירה ללא שום קושי? הלוחמים התאילנדים הפכו לגיבורי תרבות ויצרו מכאן והלאה דורות המשך של לוחמים שצמאים לידע וממשיכים ליישם ולפתח עוד ועוד את השיטה.

מה מצריך אגרוף תאילנדי מהמתאמנים?

ומלחימה פרקטית, הפך האגרוף התאילנדי בעידן המודרני לאמנות לחימה מפוארת, בעלת תנועות לחימה עוצמתיות ואגרסיביות. בעיטות בחוקי הקרב התחרותי נחשבות להשפלה ליריב וזוכות לניקוד גבוה ואיתן שפע טכניקות נעילה, זריקת מרפקים וברכיים שנועדה כל כולה לתת נוק-אאוט ליריב. השיטה תדרוש מכם להפעיל כמות אנרגיה עוצמתית בכל התקפה ולערער על שיווי המשקל ומרכז הכובד של היריב בטווח עימות קרוב. לא סתם נחשבת השיטה לאחת המייסדות החשובות של ה-MMA.
השמועה אף מספרת שאחרי כל תבוסה של אגדות אמנות לחימה מענפים אחרים, הם נסעו לתאילנד בעצמם כדי ללמוד מהמקורות את סודות השיטה.

מחפשים מאמן לאגרוף תאילנדי? אנחנו הכתובת!

אם אתם מחפשים ענף אמנויות לחימה שבו יש חשיבה עמוקה על ההתנהלות הפיזית בזירה ולימוד הדרגתי של הטמנת הפתעות שאורבות ליריב בדרך במטרה להביס אותו – זה התחום בשבילכם.
דרך האתר תוכלו למצוא עשרות מאמנים מעולים, מוכשרים ומוסמכים ללימוד אגרוף תאילנדי. תוכלו לסנן תוצאות בצורה פשוטה לפי מיקום וטווח גילאים ולצפות בהכשרה והפרטים החשובים על כל מאמן. ניתן גם ליצור עם כל מאמן קשר מידי לטלפון הנייד, על ידי שליחת סמס או על ידי שליחת הודעה דרך מערכת האתר.