טאקוונדו

ענף הספורט האהוב הוא אמנות לחימה אידיאלית לכל מי שמחפש לשמור על גופו לטווח ארוך, להיכנס לכושר ולהתחיל לנהל אורח חיים בריא מכל הבחינות. על הדרך, מאפשר הטאקוונדו למתאמנים שלו להשיג ביטחון עמי גבוה ולשפר את מיומנויות הלמידה, הריכוז והמשמעת בקרב ילדים כבר מגיל 6.

מהו טאקוונדו לילדים?

טאקוונדו בקוריאנית הוא "אמנות הבעיטה והאגרוף". זוהי אמנות לחימה שמתמקדת בתנועות זריזות שמבוססות על מסת הגוף של המתאמן. השיטה פותחה במיוחד כמסגרת אימונים מגיל צעיר ולכן היא בעלת יתרונות רבים לילדים: שמירה על גוף בריא, הפחתה במשקל, חיזוק השרירים, שיפור הכושר הגופני, הקניית יכולות קשב וריכוז והגעה להישגים טובים יותר בלימודים. כיום אלפי ספורטאים בכל קבוצות הגיל והרמות מתאמנים בשיטה ונהנים מהיתרונות שלה.

וכך נוצרה השיטה

אמנות הלחימה הקוריאנית נוצרה לאחר שהמדינה סבלה מהתקפות חוזרות מכל שכנותיה וממלחמות אזרחים ממושכות כתוצאה מכך. אצולת הממלכה ביקשה להקים קבוצת לוחמי עילית שיגנו על הממלכה וכך נוסדה יחידה צבאית בשם הווארנג-דו, שמבוססת על תורת השליטה הגופנית והרוחנית של הנזירים הבודהיסטים. הם הצליחו להביס בקלות רבה את אויביהם והעלו לשלטון את הממלכה של שושלת קוריו (ועל שמה קוריאה), שעודדה את המשך השימוש באמנות הלחימה המוצלחת וקבעה שיש ללמוד אותה כחובה החל מגיל 6. רק 500 שנים לאחר מכן בוטלה החובה ונחשבה לסוגית עיסוק מבזה. המסורת נשמרה רק בזכות אותם נזירים בודהיסטים שפרשו מקוריאה אל חבלי ההרים הסמוכים ושם המשיכו לעסוק באמנות הלחימה.
כשהשתחררה קוריאה מהכיבוש היפני ב-1945, היא עשתה מאמצים אדירים להשמיד כל זכר להשפעה יפנית וקיבלה בברכה את המאסטרים לאמנויות לחימה שבאותה תקופה למדו ביפן אך חיפשו כעת השפעה קוריאנית. שיטות אלה אוחדו לטאקוונדו והפכו לספורט ייצוגי עם אליפויות והתאחדות לאומית. כיום כמעט בכל מדינה בעולם כולל בישראל, יש התאחדות לטאקוונדו.

מה עושים באימונים?

האימונים כוללים הדמיות של מטרות שיש לתקוף או להגן מפניהן, תרגילי נשימה וריכוז, היכרות עם המטרות של תנועות הגוף והבעיטות הקיימות, תרגול מול יריבים והיחלצות מתקיפות בנשק כמו סכין או מקל. כמו כן באימונים עד גיל 12 אין לבצע מכות לראש והגב.

מצאו את מאמן הטאקוונדו המושלם שלכם

מאמנים טובים לטאקוונדו תוכלו למצוא כאן אצלנו, בפורטל אמנויות הלחימה הראשון מסוגו בישראל! דרך האתר תוכלו לסנן מיקום וקבוצת גילאים לפי כל אמנות לחימה שאתם בוחרים, לצפות בכל פרטי המאמן ולקבל רקע לגבי שנות הניסיון, ההכשרה והגישה שלו. תוכלו ליצור קשר עם המאמנים השונים בצורה פשוטה ומהירה או לשלוח להם הודעה לנייד/ דרך האתר עצמו.