הגנה עצמית

אם יתקפו אתכם, לא תתגוננו? הפחד הוא אחד הטריגרים שמובילים את האלימות בעולמנו. אנשים שמעוניינים לתקוף או לפעול באלימות כלפי אחרים, מזהים בקלות את הפחד של אנשים אחרים וכך הם בדרך כלל בוחרים קורבנות. גם אם מדובר באור יום וגם אם בחושך, במקום פתוח או סגור, במצב מסלים או מפתיע – חשוב שתקבלו ידע וביטחון מקסימליים על ידי לימוד הגנה עצמית שיאפשרו לכם להתגונן מפני כל תוקף ולא להפוך לקורבנות כתוצאה מהפחד.

למה חשוב לפתח את מיומנות ההגנה?

אלימות מתפתחת כתוצאה מכוונה פלילית כמו אונס או שוד, אך גם כתוצאה מויכוח, מה שאומר שיש לה הרבה פנים. הגנה עצמית היא לוחמה חדשנית שבה לומדים המתאמנים כיצד להימנע ממצבים אלימים, כיצד להרתיע ולהתגונן מפני תוקפנות וגם כיצד לסיים את האלימות במהירות ויעילות, על ידי התנגדות לתקיפה שתגרום להפסקת הפעילות מצד הגורם התוקפן. ההגנה העצמית מתבססת גם על תקריות רחוב או אירועים חבלניים כמו סכינאות ושימוש בנשקים חמים, שבהם יש צורך לנטרל אדם מהנשק ולמנוע ממנו לפגוע בכם ובסובבים.

מה עושים באימוני הגנה עצמית?

באמצעות הטכניקה המשלבת תרגול גופני וידע מעמיק תוכלו ללמוד כלי חיים יעיל שישרת אתכם לכל מטרה, אם חלילה תצטרכו בכך. האימונים מביאים לשליטה מלאה בכל תמרון ותנועה בדרך של תרגול מול המאמנים עצמם שמגלמים את התוקפים וכך יכולים להביא אתכם לניסיון מעשי וצבירת ביטחון כבר מהרגע הראשון. מאימון לאימון יכולת התגובה מתחדדת ואיתה גם זריזות הגוף הנדרשת לנטרול הגורם הפוגע וכך במצבי אמת תוכלו לזהות מראש את הפעולה האלימה ולהיערך בהתאם, לשמור על דריכות ועירנות ולבצע תרגילים נדרשים ממקום של ביטחון ולא כתוצאה מחוסר אונים.
מתאמנים בהגנה עצמית שנדרשו מסיבה כזו או אחרת ליישם את יכולותיהם בשטח, מצליחים להעביר מסר מרתיע גם בלי להשתמש במאמץ גופני רב או כוח סביר. לפעמים עמדת מוצא נכונה תספיק כדי לשדר מוכנות ולהרתיע את האדם האלים. על כן קורס הגנה עצמית יכול להתאים לכל גבר, אישה, ילד וילדה, בין אם הם מתמודדים כעת מול איום קיים ובין אם הם מעוניינים להימנע מכך בעתיד ולסגל לעצמם פרקטיקה טובה לחיים. בנוסף, תרגול הגנה עצמית נמצא כמועיל בתחומי חיים נוספים כמו יחסים בינאישיים וחיזוק בתחום הלימודי.

מאמנים להגנה עצמית – הכי קרוב לבית

תמיד רציתם ללמוד הגנה עצמית אבל לא ידעתם היכן למצוא מאמנים? באתר שלנו תמצאו מאמנים מקצועיים ללימוד השיטה, בעלי הכשרה וניסיון מתאימים. תוכלו לסנן תוצאות על פי מיקום וקבוצת גילאים, לצפות בכל הפרטים הרלוונטים לגבי המאמן או המאמנת וליצור עמם קשר בקלות על ידי שיחה לנייד או שליחת הודעה לנייד לתיאום שיעור ראשון, בירור לגבי עלויות, ימים ושעות ולשאול שאלות נוספות.