נינג'יטסו

מהי נינג'ה? האם מתנקש ערמומי בעל סט כישורים כמעט על אנושי? האם לוחם אגדי שהגן על העם היפני? האם מיתוס שעבר בין אם לבן כדי לייצר הרגעה לפני שנת הלילה? האמת כמו כל דבר, נמצאת איפשהו באמצע.
אמנות הנינג'ות המיוחדת היא חצי אמת וחצי אגדה, אבל מה שבטוח הוא שאף פעם לא יימאס לכם ללמוד אותה. למעלה מ-1500 טכניקות נינג'טסו מרכיבות את אמנות הלחימה המרהיבה והיא מתבססת על זרמי לוחמה מיפן העתיקה שחלקם אפיינו את דרכי הסמוראים. הטכניקות כוללות קשת רחבה מאוד של תנועות גוף ופוזיציות קרב אפקטיביות, שימוש בכלי נשק וכישורים פיזיים בולטים לצד גמישות ושקט תודעתי.

הנינג'ות: אגדה שהייתה באמת?

היפנים עסקו לא מעט בהגנה על שלום גופם וביתם מפני פולשים והעמידו את הסמוראים בחזית הקרב על מנת שיגנו על האזרחים בקרבות. במקביל לסיפורים המפעימים על חייהם ודרכיהם של הסמוראים, מסופר גם על הנינג'ות האכזריות שפיתחו סט אחר של טכניקות וביניהם כישורי ריגול והסתננות, פעולות התנקשות ויכולות טקטיות. להבדיל מהסמוראים, הם לא תועדו בכתב מעולם אלא רק בסיפורי עם שעברו מדור לדור. הלבוש הטקסי של הנינג'ות, הוא למעשה השראה מהתיאטרון הקבוקי שבו עובדי הבמה מסתווים בבגדים שחורים ומסיכות, כדי לארגן את התפאורה מבלי להסיח את דעתו של הקהל.

מה כוללים אימוני הנינג'יטסו?

כיום הנינג'יטסו לא כולל את טקטיקות הריגול והקטלניות הידועה של הנינג'ה המיתולוגית. חלק מהשיטות מתבצעות בידיים ריקות בעוד שחלקן מתבססות על שימוש בנשק, שיטות הכוללות רמת אלימות נמוכה ושיטות בעלות השראה מהלחימה הסמוראית, שיטות שנועדות להתמודדות עם מצבים מיוחדים ושיטות שמיושמות כטכניקות בסיסיות באופן כללי.
אמנות הלחימה הייחודית מבוססת רבות על תנועה ותמרוני התחמקות רלוונטיים תוך קפיצה, גלגול ונפילה, שילוב של מכות ובעיטות ממגע קרוב, הכרה מציאותית בשטח כמו למשל לחימה מול מספר תוקפים מקבילים, מול אדם בעל נשק, מול יריבים בתוואי שטח לא מישורי ועוד. בנוסף, נינג'יטסו איננו נחשב לתחרות ספורטיבית אלא לדרך חיים בעלת ערכים שונים כמו אהבה לאדם והטבע, סובלנות וחיים בהדדיות. השיטה איננה מכווינה ליצירת מצבים אלימים אלא לפעילות פיזית שלווה וזיקה למסורת המיוחדת שאפיינה את הנינג'ות האמיתיות. האימונים מצריכים שליטה ודיוק במגוון גדול מאוד של תרגילים כמו אגרופים, בעיטות, עבודת קרקע ושימוש בנשקים שונים.

אימוני נינג'יטסו קרוב לבית

פורטל אמנויות הלחימה הייחודי והראשון מסוגו בישראל מפגיש אתכם עם טובי המאמנים בכל סגנונות הלחימה – ספורטיבית, תחרותית וערכית. לכם נותר רק לבחור את הפעילות הרצויה ולסנן מיקום וקבוצת גילאים! תקבלו מיד את רשימת המאמנים הרלוונטיים ותוכלו להתרשם מהם על ידי צפייה בפרטים, ברקע והכשרתם, גלריית תמונות וכמובן ליצור עמם קשר טלפוני מהיר לתיאום ושאלות או לשלוח הודעה בכל זמן שתבחרו.