קונג פו

תורת הלחימה הסינית העתיקה, היא אחת הדרכים המודרניות הטובות והנפלאות להשיג איזון ושליטה גופניים, תוך כדי שכלול הריכוז, הזיכרון, השלווה, הדמיון והבריאות. פירוש המילים קונג פו הוא תרגול מתמשך, כצליל הגונג שממשיך להדהד למשך זמן רב.

האמונה המרכזית של הקונג פו

החכמה הסינית, שרואה באדם כמכלול הרמוני של מרכיבים, מאמינה בשיטת לחימה שמשלבת את היכולות הפיזיות עם השכליות, הרגשיות והקוגניטיביות ומעצימה אותן עוד ועוד. הטכניקה מורכבת מפעולות הגנה ותקיפה מרהיבות, שמבוצעות מכוחו של גוף חזק, זריז וגמיש על ידי בעיטות, אגרופים, הטלות, נעילות, גלגולים, חבטות ועוד. השיטה מאמינה באימונים כדרך חיים שבה הגוף מתרפא ומתחזק ואיתו גם התודעה. לכן כל אימון מפתח עוד ועוד את המיומנויות השונות ושואף למקסם את יכולותיו של המתאמן, עד למצב שבו הוא יוכל להנחיל את השיטה לאחרים ולתרום לבריאותם האישית.

מהמקורות ועד הטעות של ברוס לי

השיטה המסתורית ששמה האמיתי הוא "גונג פו" נולדה כסגנון היאבקות סיני בשם Shuai jiao (שוואי ג'יאו), אי שם בתקופתו של הקיסר הצהוב (מייסד התרבות הסינית). הסגנון שירת בעיקר את לוחמי הצבא בשדה הקרב אך נהג להתקיים גם במסגרת תחרותית ברחבי האימפריה הסינית. ככל שפגשו הלוחמים תרבויות אחרות, הם פיתחו סגנונות לחימה נוספים שחלקם אמנותיים יותר כמו למשל קונג פו עגור לבן (עגור לבן טיבטי) – אותה תנועת כף יד פתוחה באצבעות צמודות שהפכה לאחד הסמלים הבולטים בקונג פו. עם הזמן הפכו סגנונות הלחימה הסיניים לאמצעי ריפוי וכדרך לאורח חיים בריא בקרב האזרחים, כאשר רופאי הקהילה, הנזירים וחכמי הכפר היו נוהגים לפתח ולשכלל את טווח התנועות ואופן התרגול במטרה להשיג איכות חיים ואריכות ימים בקהילה שבה חיו.
עם השנים התפצל הקונג פו לעוד ועוד שיטות לחימה מיוחדות וקיבל הכרה מודרנית לאחר ששחקן הקולנוע ברוס לי התחיל להשתמש בזרם הוינג-צ'אן קונג פו בסרטיו ואף כינה את אמנות הלחימה בטעות "קונג פו" במקום "גונג פו" – טעות שזיכתה את המסורת הרגישה ומלאת התבונה בשמה הנוכחי וגם למעשה הכלילה את ענפי אמנויות הלחימה הסיניים לכדי אמנות לחימה אחת כללית.

אימוני קונג פו בפורטל אמנויות הלחימה של ישראל

אם אתם מחפשים מסגרת אימונים שנועדה לפתח הרגלי חיים בריאים, להשיב לגוף את האיזון וההגנה על הבריאות, לפתח את היציבות, שיווי המשקל, הריכוז והתנועה הנכונה, הקונג פו הוא בהחלט הכתובת עבורכם.
דרך האתר תוכלו למצוא עשרות מאמני קונג פו קרוב לבית ולצפות בפרטים לגביהם. תוכלו ליצור קשר טלפוני עם כל מאמן ולשלוח לו הודעה אישית לנייד, או להשתמש במערכת ההודעות של האתר לבירורים, שאלות ותיאום אימון ניסיון.