קרב מגע

העולם המודרני הוא לא מקום בטוח לחיות בו. רמת האלימות גואה ואיתה גם הביקוש העצום לשיטת לחימה שנועדה להגן על הגוף במצבי מצוקה אמיתיים ולנטרל את התוקף בצורה אופטימלית. קרב מגע היא שיטה ישראלית ללוחמת רחוב שהתפתחה בארץ וכבשה מהר מאוד את העולם כולו. כיום היא מציפה את מכוני הכושר, המתנס"ים ואפילו נכנסת בחלק מהמקומות כסדנה לימודית חינוכית לכל דבר.

מה לומדים באימונים?

כולנו שואפים לחזק את תחושת הביטחון האישית ולשמור על שלום גופנו. אימוני קרב שואפים להתמודד עם איומים פיזיים שבהם התוקף משתמש בידיים או בנשק במטרה להזיק לנו, תוך טכניקה של נטרול והגנה אפקטיבית ללא תקיפה. קרב מגע איננו שואף לאלימות אך כמוצא אחרון, הוא יכול לבצע גם תקיפה שנועדה לפצוע. האימון מתאים לכל הגברים והנשים, המבוגרים והילדים והוא מתבצע לפי יכולות הגיל, תוך פיתוח מתמיד של חיזוק הגוף, היציבה, השליטה והביטחון העצמי. הוא משרת באופן נרחב מאוד גם את צה"ל וכוחות הביטחון ובעולם רואים בו כשיטת המפתח להתמודדות עם טרור ובריונות.
שיטת הלימוד היא מהירה מאוד וכבר מהאימון הראשון אפשר לרכוש טכניקות יעילות להתמודדות עם מצבים אלימים. תוך כדי השיעור ניתן לפתח את הרפלקסים הטמונים בנו להגנה ולעורר אותם לפעולה בצורה טבעית, מה שהופך את ההגנה לפשוטה על ידי שימוש בנקודות התורפה של התוקף ללא צורך בכוח פיזי מוגבר. האימונים מתבצעים בבגדים יומיומיים כדי לדמות את התחושה המציאותית ובאימונים מתקדמים נהוג לתרגל גם במצבי לחץ ועייפות – מצבים רגישים שבהם אנו פגיעים יותר ומצליחים בדרך כלל להתמודד פחות טוב עם איומים או מצבי מצוקה.

מה ההבדל בין קרב מגע לג'ודו או קראטה?

להבדיל מאמנויות לחימה עתיקות שבהן השיטה המסורתית שואפת להביס לוחמים ולהפיל זה את זה למזרון, קרב מגע הוא איננו ספורט תחרותי ולא מתקיימות בו תחרויות או קאטות. הוא מלמד כיצד להתגונן מפני חפצים קהים או נשק חם וקר, לא על מנת להצטיין בשימוש בהם לעומת היריב אלא כדי לנטרל אותו ולהרוויח זמן מילוט יעיל. בנוסף, עקרונות הכבוד, הסובלנות ואחוות הלוחמים של ענפי הלחימה הספורטיביים המורכבים בין היתר מחוקים שנועדו לשמור על הלוחמים בזירה, מתאימים מאוד לתחרויות שבהן צופים ושיפוט הם חלק גדול מהעניין, אך לא לעימות בטווח אפס מול תוקף אמיתי ובלתי צפוי ברחוב, או אפילו מספר תוקפים.

מצאו את המאמן האישי שלכם

האימונים בקרב מגע ישראלי ילמדו אתכם מהם מצבי הסכנה הקיימים וכיצד להימנע מהם על ידי תגובה מוקדמת ויעילה ככל האפשר, כיצד לחשוב בבהירות במצבי לחץ ולהפעיל שיקול דעת מתאים עם למעלה מ-240 תרגילי הגנה והתקפה קיימים. דרך האתר תוכלו לסנן תוצאות על פי מיקום וטווח גילאים ולהכיר כל אחד מהמאמנים הקיימים לפני שתחליטו אם ליצור קשר ולהירשם.