ג'יוג'יטסו יפני

אמנות הלחימה היפנית המסורתית משלבת בתוכה שפע של טכניקות ללחימה וניצחון בכל קרב. הסמוראים השתמשו בה כתורת קרב שלמה שנחלה פעם אחר פעם הצלחה מסחררת ובאמצעותה לימדו את תורת הגוף, היציבה, המשמעת, השליטה, הריכוז וגם לא מעט חכמת חיים. השיטה מתבססת על לוחמה בידיים ריקות וחשופות ומטרתה העיקרית היא להביס כל יריב אפשרי – ללא קשר לגודלו או כוחו ביחס למתאמן. משיטה זו צמחו מאוחר יותר הג'ודו, האייקידו והג'יוג'יטסו הברזילאי (BJJ).

מסורת סמוראית עתיקה ומרהיבה

לא ידוע מי בדיוק פיתח את הג'יוג'יטסו, אך ככל שהוא התפשט גם מעבר ליפן בקרבות שנערכו מול לוחמים בסגנונות אחרים, הוא גרם להערצה כה רבה, עד שאנשים רבים מכל העולם מיהרו ללמוד את סודות השיטה. במשך שנים רבות היא נשמרה בסוד אצל הסמוראים ורק לקראת המאה ה-20 היא התפתחה כאומנות לחימה ספורטיבית שכבשה את המזרח והמערב וחיברה ביניהם מאז ועד היום.
יפן ידעה תקופות רבות של שפל וגאות היסטוריים ומתארת מאז ועד היום בגאווה את מורשת הקרב הסמוראית המפוארת. הסמוראים שהיו אמני חרב מופלאים, התאמנו עליה בתנועות מעגליות ומדויקות על מנת להכות את אויביהם בשדה הקרב. מנגד, הצבאות היריבים, הבינו כי הם צריכים לייצר עליונות על חוליות הסמוראים שהטילו פחד ומורא בקרב החיילים שלהם והתחילו לתקוף על ידי צמצום טווח ושימוש בלוחמה מתוחכמת, שתמנע מהם לשלוף את החרב או להשתמש בה בטווחים יעילים. הדבר גרם לסמוראים לחשב מסלול מחדש: הם פיתחו את טכניקת הג'וג'יטסו בידיים ריקות והתבססו על סגנון תנועתי שכולל טקטיקות קרב מופלאות. המאסטרים המודרניים אימצו את השיטה והוסיפו לה תנועות עדכניות יותר שמשלבות בין התעוזה והחכמה הסמוראית, לבין יציבה, שליטה ומיומנויות שהופכות את הגוף למכונה הרמונית יעילה.

אמנות שהיא גם מיומנות

כיום השיטה מורכבת ממספר סגנונות לחימה שנועדו להתמודד עם כל יריב אחר והיא נחשבת לאמנות לחימה ספורטיבית ואפקטיבית. היא משלבת עמידה, הטלות, נעילות ובריחים ואיננה מתמקדת בתחומי גזרת פעולה מסוימים. להבדיל מהג'יוג'יטסו הברזילאי שהתפתח מאוחר יותר, שיטה זו לא נוטה להכנעה של היריבים על הקרקע, אלא בעיקר בעמידה. בישראל קיימים מספר איגודים לג'וג'יטסו יפני שפועלים בקשר הדוק עם הארגונים הבינלאומיים ותחתם מאמנים רבים בכל עיר ואזור במדינה.

מאמני ג'יוג'יטסו יפני קרוב לבית

זה הזמן להתחיל להתאמן בג'וג'יטסו יפני! דרך האתר שלנו תוכלו למצוא מגוון מאמנים מקצועיים ומוכשרים ללימוד סודות אמנות הלחימה המבוקשת על פי סינון מיקום וקבוצת גילאים. תוכלו לצפות בפרטים לגבי כל אחד מהמאמנים וליצור עמם קשר טלפוני או על ידי שליחת הודעה לבירור ימים ושעות פעילות, עלויות וגם תיאום אימון ניסיון.