קפוארה

אי שם בתחילת שנות האלפיים, ילדים התאמנו בג'ודו ובנות רקדו ג'אז. ואז הגיעה הקפוארה וטרפה את הקלפים מחדש. היא הציבה את שני המינים באותו המקום, הוסיפה מקצב מוזיקלי סוחף ולימדה תרגילי ריקוד מהפנטים, חלקם נראים כמו פעלולי קרקס מדליקים לכל דבר ועניין. הקפוארה התוססת והאנרגטית היא שילוב מפואר בין ריקוד, כוח, גמישות ובאופן לא מפתיע גם כלי טיפולי יעיל במיוחד.

רוקדים כדי להילחם

הקפוארה מגיעה אלינו מברזיל, אבל מקורה האמיתי הוא אצל השבטים האפריקאים. משערים שמדובר בקבוצות של עבדים שיובאו ליבשת במאה ה-16 מאפריקה וביקשו להשתחרר מאדוניהם הפורטוגזים על ידי טכניקת לוחמה חדשנית. הם נאלצו להסוות את התרגול בריקודים ומוסיקה אותנטית שבה יש דיאלוג של תנועה בין שני לוחמים, שמבטא גמישות, מהירות, קואורדינציה והרבה כוח מתפרץ.
הריקודים שמכונים מקצועית "ג'וגו דה-קפוארה" התפרקו בקרבות אמיתיים לתנועות עוצמתיות של הגנה והתקפה אך יחד עם זאת שידרו הרמוניה ונימוסין בעת הקרב. המטרה של הקפוארה היא שליטה במרחב ובגוף בתיאום מלא עם בני הזוג, כשכל אחד מהם אמור לחשוף את חולשות היריב ולהשתמש בהן כדי לעייף ולתסכל אותו עד שייכנע.

אומנות לחימה לכל הגילאים עם שפע של יתרונות

לאומנות הלחימה המרהיבה יש ליווי מוזיקלי באמצעות כלים אתניים שונים והיא מתבצעת במעגל המכונה "רודה". האימון הוא דינמי ומשלב ידיים בהגנה ורגליים בהתקפה, מה שמצריך המון עבודה פיזית ושמירה על שיווי משקל. עם הזמן לומדים המתאמנים איך לבצע סוגים שונים של התקפות אקרובטיות כמו עמידות ידיים, גלגלונים, סלטות לאחור וקפיצות שמחליפות בין תנוחת עמידה לכריעה ובחזרה. המתאמנים רוכשים טכניקות ספורטיביות שמלוות בהנאה ועניין, עם יכולות לפיתוח הגוף, זריזות ויכולת תגובה מהירה לכל מה שקורה מסביב.
בנוסף, אמנות הקפואירה נמצאה כיעילה לכל מי שמעוניין בפעילות אירובית והפגת מתחים, שיפור סיבולת לב-ריאה, חיזוק השרירים, חיזוק הגמישות, עלייה בביטחון העצמי והשליטה בגוף ומוביל לניהול אורח חיים בריא, עם בריאות טובה ומודעות לתזונה נכונה. הוא מתאים גם לאנשים שזקוקים לפעילות שיקומית לאחר חולי או פציעה ממושכים בהם יש צורך לחדש את התזוזה של הגוף ולהשיג טווח תנועה מחדש על ידי ביצוע של עבודה גופנית סדירה ונכונה.

תמיד חלמתם ללמוד קפוארה?

קפוארה מתאימה לילדים ומבוגרים מכל הסוגים ומאתגרת אותם על ידי שימוש במצבים שלא נמצאים בסביבה היומית השגרתית ובכך מפתחת גם את היצירתיות בשימוש בגוף. באתר שלנו תוכלו למצוא עשרות מאמני קפוארה מעולים וקרובים לבית ולהתחיל להתמכר לאומנות הלחימה המלהיבה כבר היום. תוכלו לצפות בפרטים אישיים לגבי ההכשרה וההסמכה של כל מאמן וליצור קשר טלפוני או לשלוח הודעה לתיאום, בירור ימים ושעות פעילות וכל שאלה חשובה.