ג'יוגיסטסו ברזילאי

היא עתיקה אך גם מאוד מודרנית. מתאימה ללחימה תחרותית אך הטובים בה מעולים גם בלחימה בשטח, מול לוחמים בענפים אחרים. היא מאתגרת את הגוף, את המחשבה ואת יכולות התמרון ומעולה גם למתאמנים נמוכים במשקל נוצה ולא רק ל"הרקולסים".

מהו ג'יו ג'יטסו ברזילאי?

הג'יוג'יטסו הברזילאי (Brazilian Jiu Jitsu – BJJ) הוא אמנות לחימה מודרנית ואפקטיבית, מבוסס על מסורת עתיקה של למעלה מאלף שנים ומפגיש בין טכניקת לחימה עתיקה לבין התרבות הברזילאית התוססת.
להבדיל מאומנויות לחימה אחרות, לג'יו ג'יטסו הברזילאי יש שפה ייחודית בענף ה-MMA (לחימה משולבת וספורט קרבי) והסיפור הייחודי שלו בין מזרח למערב קשור לתושייה, לידע וגם לשיעור בסיסי בשיווק.

תורת לחימה חוצה יבשות

הסיפור של הג'יוג'יטסו נולד ביפן, אצל הג'ודוקא המייסד ג'יגורו קאנו. הוא שלח את חמשת התלמידים הטובים ביותר שלו להזמין לוחמים מכל ענפי הלחימה להתמודד מולם. החמישייה נדדה בין ערים, ארצות ויבשות, נלחמה שוב ושוב בבתי הספר להיאבקות, מול מתאגרפים מקצועיים, ג'ודאים וצברה שפע של ידע מעשי שלא מבוסס על שום תיאוריה, קורס או ספר, אלא על תורת קרב מעשית מובהקת. המומחים של קאנו למדו את שיטות הלחימה השונות, את הטקטיקות המאפיינות אותן והתמחו בפיצוח הניצחון פעם אחר פעם.
מיטסוי מאדה, היה אחד מלוחמי החמישייה שלאחר עשור שלם של לחימות הגיע לברזיל. הוא פגש את גסטאו גרייסי – איש עסקים ומפעיל קרקס שהחל להתאמן אצל מאדה יחד עם בניו. אחד הבנים, היליו, היה חולני וחלש ונאסר עליו להתאמן עם אחיו ואביו. כדי להתגבר על כך, הוא פיתח וריאציה יותר "מתונה" המתמקדת בטכניקות על הקרקע שבהן יש יתרון ללוחמים נמוכים וקלי משקל על פני הגבוהים החזקים והכבדים.
עם הזמן הג'יוג'יטסו הברזילאי יצר אסטרטגיית קרב ברורה ופשוטה שבה המפתח הוא צמצום טווח, ביסוס עמדה והכנעה, תוך ביצוע בבריחים, נעילות, חניקות ויכולת לעבור בין מצבי הכנעה שונים באופן מיידי.

שילוב מנצח בין ידע, יכולת וטכניקה

אנשי הג'יוג'יטסו לא הסתגרו באולמות הלחימה המוגדרים והיו נכונים להילחם בכל שטח וזמן. הם היממו לוחמים מענפים אחרים ולמעשה היו ללוחמי ה-MMA המקצועיים הראשונים, עוד הרבה לפני שהענף בכלל נולד. הם היו אלופים בפיתוח מתמיד של השיטה ולכן הצליחו להפוך אותה למודרנית יותר ויותר, למדו כיצד לנטרל כל לוחם מכל שיטה וכיצד לתעד את תורתם, להפיץ ולשווק אותה, לשכפל אותה בהמונים וכך להטמיע אותה ביתר העולם.

רוצים להתחיל להתאמן בג'יוג'יטסו ברזילאי?

מצוין! דרך האתר שלנו תמצאו את טובי המאמנים בתחום. תוכלו לסנן תוצאות לפי אזור מגורים וגילאים, לצפות ברקע, הניסיון וההכשרה של כל מאמן וליצור קשר מידי לתיאום אימון ניסיון, בירור עלויות, ימים ושעות.