אייקידו

רוב אומנויות הלחימה ילמדו אתכם כיצד לתקוף בצורה יעילה את היריב ולפגוע בו כדי שלא יעז להתרומם מהמזרון. אך האייקידו הוא שונה. כאן לא חוסמים את היריב, לא מקיימים תחרויות או טורנירים, לא פוצעים את הגוף או מביאים אותו למקסימום האפשרי, אלא מתחברים להתקפה שלו על ידי מגוון אפשרויות תגובה ללא כוח מתפרץ או מאמץ מוגבר.

שיטת לוחמה מעניינת ושונה

האייקידו נחשב לספורט בטוח והוא מתאים לנשים וגברים בכל קבוצות הגילאים. יחד עם זאת, יש חשיבות גדולה מאוד לתרגול שלו בגילאים מבוגרים. מדובר בטכניקה שהגיעה מהרחוב – מקום שבו עלולים להיות תוקפים מפתיעים, חמושים ורבים. בשל כך, אמנות הלחימה נחשבת למתוחכמת ונשענת על בשלות רגשית והמון ניסיון חיים, שבה לא עוצמת המכה או אפקט הפגיעה חשובים, אלא הרצון להימנע מהתנגדות להתקפה. לוחמי האייקידו לא נבהלים מהלומות שמבקשות לנחות עליהם ולכן גם ללא חוסמים אותן. הם מתעלים ומנתבים כל מכה והתקפה לפעולה הרמונית, שבה אין צורך להפוך את הגוף למכונת אימונים משומנת ואת האווירה לממושמעת והיררכית. השיטה נלמדת על בסיס תנועתי מעגלי או סיבובי, שבו המומנטום של היריב הוא למעשה ההגנה של לוחם האייקידו. הוא משתמש באנרגיה שנועדה להזיק לו ומפנה אותה לטובת יציאת התוקף משיווי משקל, על ידי שימוש ב"שטח המת" שלו.

מה עושים באימוני אייקידו?

רוב האימונים מתבצעים בעבודה זוגית וכך יכולים המתאמנים לחוות כל סיטואציה של הגנה, התקפה ושימוש בשיטת הלוחמה בדרך שאיננה תאורטית אלא מעשית מהרגע הראשון. הטכניקה כוללת הטלות, בריחים, אחיזות ועבודת גוף כמקשה אחת ללא הפעלת כוח. אם מופעל מאמץ גופני או כוח, האייקידו סובר שהתבצעה עבודה לא נכונה. שיתוף הפעולה הזוגי מאפשר קבלה והכלה של אנשים אחרים, זרימה, הדדיות וגם הכרה בכוחו של האויב. בשלבים מתקדמים יותר ניתן לתרגל שימוש בכלי נשק כמו סכינים ומקלות מעץ – בקאטות (סדרת תנועות מוגדרת) או מול בני הזוג.
האייקידו ילמד אתכם כיצד להתגונן בידיים חשופות מפני כל תוקף ולפענח את טווח התנועה, לפתח את הריכוז וההקשבה לפרטים הקטנים, לשפר את יכולות שיווי המשקל, הזרימה, תנועת הגוף, היציבה והגמישות ולספק לכם מסגרת אימונים מיוחדת, יוצאת דופן, מגוונת ומהנה.

מציאת מאמנים ליד הבית

רוצים להתחיל להתאמן באייקידו? מצוין, הגעתם למקום הנכון. באתר שלנו תמצאו עשרות מאמני אייקידו מעולים קרוב לבית. תוכלו לאתר את המאמנים שקרובים אליכם דרך סינון מיקום וקבוצת גילאים, לצפות בפרטים לגבי כל מאמן ובתמונות מאימונים שגרתיים, ליצור קשר מהיר לנייד או על ידי שליחת הודעה ולהשתמש במערכת שליחת ההודעות של האתר לבירור כל מידע נוסף.